Plechová garáž 6x6 m - tmavo hnedá matná/Zlatý dub svetlý
Nezařazené

Ako izolovať garážovú bránu?

Ako izolovať garážovú bránu? Aké materiály použiť na utesnenie garážovej brány? Alebo je lepším riešením hotová izolovaná garážová brána? Prečítajte si nasledujúci článok.

Izolácia garážovej brány má veľký význam, najmä ak je garáž súčasťou domu. Jedine takto obmedzíme tepelné straty a zbytočné výdavky na ohrievanie. Ak si naopak zvolíme plechovú garáž na parkovanie automobilov, potom môžeme uvažovať o inštalácii neizolovanej zdvíhacej brány s automatickým ovládaním otvárania alebo o dvojkrídlovej bráne. Na izoláciu garážových brán je k dispozícii niekoľko druhov materiálov. Pozor! Nemožno zatepliť všetky typy garážových brán. Konštrukcia rolovacích garážových brán a sekčných vrát spôsobuje, že tieto brány nemôžu byť pokrytá ďalšou vrstvou izolácie. Izolovať garážové brány je možné v prípade výklopných brán otvárajúcich sa hore.

K zatepleniu výklopnej garážovej brány môžete použiť:
* Polystyrén,
* Tepelnoizolačné fóliu,
* Izolačnú podložku,
* Polyuretánovou zmes
Izolácia garážovej brány nevykurovanej garáže predĺži jej životnosť – v zime sa nebude tvoriť námraza.

Pri výbere materiálu pre tepelnú izoláciu nezabudnite, že ťažké a hrubé materiály môžu sťažiť otváranie krídla brány alebo narušiť činnosť jej automatizácie.

Ak si nechceme robiť starosti s tým, ako izolovať garážovú bránu, môžeme zvoliť hotové izolované garážové brány, naša spoločnosť vyrába brány na základe individuálneho priania zákazníka, čo znamená, že veľkosť brány je voliteľná. Izolované brány zaručujú veľmi vysokú úroveň tepelnej izolácie. To je najlepšia voľba pre garáž spojenú s domom.

Vyberte si z našej ponuky garážových brán