Plechová garáž 3×6m- Zlatý dub
Nezařazené

Ako izolovať plechovú garáž?

Ak si myslíte, že potrebujete, aby bola vaša plechová garáž teplejšia, môžete vykonať takzvanú izoláciu garáže. Plechovú garáž možno izolovať dvoma spôsobmi.

Otepľovanie plechové garáže zvnútra

Garáž možno izolovať zvnútra i zvonku.
Z vnútornej strany ju môžete obložiť polystyrénom s hrúbkou cca 3 cm – prilepte ho špeciálnym lepidlom alebo montážnou penou. Toto je najbežnejší metóda – zaručuje teplo a nízke výrobné náklady.
Ak sa rozhodnete pripevniť polystyrénové dosky penou alebo lepidlom, dajte pozor na prípustný teplotný rozsah, v ktorom tieto výrobky budú vzájomne spájať povrchy. Tým sa minimalizuje riziko odpadnutia polystyrénu. Ďalším spôsobom, ako sa tomuto problému vyhnúť, je obloženie steny zvnútra doskami OSB, drevovláknitými doskami či plechom, alebo izolácia plechovej garáže zvonku.

Garáž izolovaná zvonku

Druhým spôsobom, ako izolovať plechovú garáž, je z vonkajšej strany ju pokryť polystyrénom, naniesť lepidlo a konštrukčné omietku. V takom prípade venujte pozornosť hrúbke polystyrénu, ktorý použijete k izolácii. Nemôže byť príliš hrubý – strecha by mala vyčnievať cez steny budovy. Ak sa rozhodnete použiť tento spôsob izolácie garáže, budete potrebovať ďalší rošt, ktorý uľahčí pripevnenie tepelne izolačného materiálu a zároveň zaistí rovnomerné prenesenie zaťaženia zo strechy na vonkajšie steny. Obvykle ide o drevený rošt, ktorý je pripevnený ku stenám plechovej garáže pomocou skrutiek. Takto izolovanú garáž môžeme ľahko omietnutou alebo urobiť na nej fasádu v štýle tehlového domu.

Pre tých, ktorí neplánujú izolovať svoju plechovú garáž, máme tiež dobré informácie. Neizolovaná plechová garáž poskytuje ochranu pred dažďom, vetrom a snehom. Na základe našich skúseností vieme, že v zime počas mrazov, je teplota vo vnútri asi o 4 stupne C vyššia ako vonku, takže okná auta nie sú namrznuté a netreba z nich odstraňovať námrazu.Plechová garáž je tiež dobrou bariérou proti krupobitiu a iným nepriaznivým poveternostným podmienkam.

Vyberte si z našej ponuky plechových garáží