jak ma vypadat kotec pro psa - Ako má vyzerať koterec pre psa?
Poradce pro zákazníka

Ako má vyzerať koterec pre psa?

Plánujete svoju rodinu rozšíriť o štvornohého maznáčika a príliš sa vám nepáči predstava zdieľať s ním gauč v obývačke? Bude teda ideálne, keď bude bývať na záhrade v búde, vo svojom vlastnom koterci. Ako by takýto koterec mal vyzerať vám prezradí nasledujúci článok.

Psí koterec je skvelou možnosťou, ako psíkom zabezpečiť pohodlný, bezpečný a zároveň dobre funkčný priestor, v ktorom si nájdu svoje súkromné útočisko. Navyše ich chráni pred nepriazňou počasia. Výber vhodného koterca záleží na veľkosti a rase psa.

Koterec doporučujeme umiestniť do pokojnej časti záhrady neďaleko od domu, aby mal pes správny výhľad a prehľad o všetkom dianí. Koterec neumiestňujte blízko plotu pri ceste, chodníku či záhrady susedov.

Koterec pre psa 2×2 m

Akú veľkosť koterca vybrať?

Ak viete, že budete potrebovať vášho štvornohého kamaráta zatvárať relatívne často, je lepšie zaobstarať väčší koterec, kde bude priestor pre búdu, pelech aj misky a kde bude mať váš maznáčik možnosť sa pretiahnuť bez pocitu stiesnenosti.

Veľkostí plechových kotercov sú rôzne, najčastejšie rozmery sú 3 × 2 m, 6 × 2 m a najväčší 9 × 2 metrov. Lacné koterce sú vždy vyrobené za účelom jednoduchého používania a čo najlepšiej funkčnosti pre psa i pánov.

Vlastnosti správneho koterca

Každý koterec má štyri strany z oceľových trubiek, pričom jednu stranu je vždy odporúčané vyplniť drevenými doskami či plechom, aby zviera bolo chránené pred silným vetrom.

Strecha kotercov pre psov je vyrobená z plechu a je naklonená na jednu stranu, aby bol zaistený odvod vody pri daždi. Vďaka streche si zviera vždy nájde kúsok tieňa, kde si v pokoji oddýchne aj v horúcom letnom dni.

Bránka do koterca by mala byť vždy dostatočne široká a vysoká – rovnako ako koterec samotný, aby sa v ňom aj samotný pán mohol pri upratovaní dobre pohybovať. Bežná výška je 1,6 alebo 1,8 metra. Vchod do koterca by mal byť o cca 5 cm širší a vyšší, než je samotný pes.

Podlaha koterca je najčastejšie vyrobené z dreva, betónu či ich kombinácií. Drevo príjemne hreje a betón v lete psa ochladí. Tieto materiály sú tiež všeobecne odporúčané, pretože ich pes tak ľahko nezničí.

Búdu, alebo bez búdy?

Klietky pre psov sa väčšinou zariaďujú s búdou vo vnútri. Búda sa stane pre psa pelechom na bývanie a miestom skvelého odpočinku. Samotná výška búdy by mala o 5 cm presahovať vzrast sediaceho psa. Búdu je dobré zatepliť a vnútorný priestor rozdeliť na malú predsieň a samotnú spálňu, aby psa nerušil prievan vetra.

Výber správneho koterca nepodceňujte, doprajete tak svojmu chlpatému kamarátovi útulný vonkajší príbytok, v ktorom bude spokojný. A vy budete ešte spokojnejší :-).

Vyberte si z našej ponuky kotercov pre psov