Plechová montovaná hala 5x12m - špinavo biela/ grafit tmavý
Poradce pro zákazníka

Ako sa poradiť s kondenzáciou a vlhkosťou v plechovej garáži?

Najlepším  riešením je použiť PLECH S ANTIKONDENZAČNÝM FILCOM

Jednoduchý a lacný spôsob zabránenia kondenzácie vlhkosti pod neizolovanými plechovými strechami, a to ako trapézovým plechom, tak aj škridlami.

Antikondenzačný filc je samolepiaci, nanáša sa pri výrobe kovovej garáže na krytinu pred lisovaním alebo lichobežníkovým formovaním. Takže antikondenzačná vrstva, bude už nalepená na plechu. Montáž strešnej krytiny s už namontovanou filcovou vrstvou je preto rýchla a ľahká. Filcová antikondenzačná vrstva je odolná proti starnutiu a tiež poskytuje antikoróznu ochranu oceľovej garáži.

Aký je princíp antikondenzačnej vrstvy?

Večer – maximálny obsah vlhkosti vo vzduchu závisí od teploty a tlaku vzduchu. Kondenzácia je zvyčajne najväčšia večer, sprevádzaná poklesom teploty, ku ktorému dochádza napríklad po západe slnka. V noci – pod stropom neizolovanej strechy spôsobuje kondenzácia vodnej pary tvorbu kvapiek vody kvapkajúcich na podlahu. Filc zabraňuje usadzovaniu vlhkosti na strope. Ráno – po východe slnka stúpa teplota plechovej strechy a vlhkosť zachytená pod stropom sa odparuje do ovzdušia ako normálna vlhkosť.

 

Výhodou použitia plechu s antikondenzačným filcom je tiež odhlučnenie dažďa alebo krupobitia.

Plech s antikondenzačným povlakom je možné použiť v rôznych typoch zariadení, tzn. sklady, poľnohospodárske haly, skladovacie haly, priemyselné haly, kovové garáže, záhradné domčeky.

Ak nechcete, aby vo Vašej kovovej garáži kvapkala voda, informujte o tom nášho konzultanta a zvoľte zastrešenie vášho skladu s antikondenzačným filcom. Chráni vás to pred kondenzáciou a vaša plechová garáž bude suchá a príjemná.

Vyberte si z našej ponuky plechových garáží