jak si navrhnout zahradu - Ako si navrhnúť záhradu?
Poradce pro zákazníka

Ako si navrhnúť záhradu?

Máte okolo svojho rodinného domu neupravenú plochu? Potom si nechajte vybudovať záhradu, ktorá patrí k priestorom relaxácie a odpočinku. Je miestom, kde môžete tráviť čas so svojimi najbližšími, rodinou a priateľmi. Ako si ju však navrhnúť a kam umiestniť potrebné prvky akou sú plechové garáže, koterce pre psov alebo záhradné domčeky?

Zamyslite sa nad tým, čo očakávate

Než sa pustíte do akcie a začnete všetko plánovať, mali by ste sa najskôr zamyslieť nad tým, čo od záhrady očakávate, na aký účel bude slúžiť, a kto v nej bude žiť. Dôležité je aj to, koľko peňazí do jej založenia môžete investovať.

Kam umiestniť plechovú garáž

Plechové garáže často slúžia nielen ako parkovacie miesto pre automobil, ale bývajú využívané aj ako hospodárska budova, sklad, dielňa a pod. Plechovú garáž možno na záhrade umiestniť takmer kdekoľvek, kde je možné pre novú garáž pripraviť správne základy.

Plechová garáž 5x5m - Zlatý dub svetlý

Kam koterec pre psa?

Veľa psíkov uvíta, keď je koterec umiestnený s výhľadom na dvere domu alebo na vstup do záhrady, aby mohli pozorovať, čo sa deje. Na druhú stranu je potrebné psovi zabezpečiť aj určitú dávku súkromia a možnosti sa ukryť.

Pokiaľ je pes hlučnejší, koterec by sa nemal umiestňovať pri plote suseda. Zároveň by nemal prísť ani do najvzdialenejšieho kúta záhrady, aby si pes nepripadal opustene a dával svoje pocity hlasno najavo. Pri umiestnení je nutné tiež zvážiť dispozícii záhrady – konkrétne terén a s ním súvisiacu prístupnosť koterca, prípadne miestne špecifické podmienky.

priprava podkladu pod kotec 2 - Ako si navrhnúť záhradu?

Ideálne miesto pre záhradný domček

Pre výstavbu záhradného domčeka je potrebné rovné miesto na záhradke. Tieto záhradné stavby sú potom na výstavbu veľmi jednoduché a niektoré nepotrebujú ani základy. V prípade, že máte pozemok, ktorý je nerovný, môžu vám vypomôcť betónové pätky, ktorých nastavením je možné následne záhradný domček vystaviť v rovine.

Záhradný domček 5×2 - zlatý dub svetlý + dodatočné dvere