jak zabezpecit garaz 2 - Ako zabezpečiť garáž?
Poradce pro zákazníka

Ako zabezpečiť garáž?

Ste majiteľom plechové garáže a riadne ju využívate na uskladnenie najrôznejších vecí, pretože presne k tomu bola stvorená? A vedeli ste, že garáže sú miestom, ktoré najviac lákajú zlodeja? Prečítajte si, ako svoju garáž zabezpečiť a takejto nepríjemnosti sa vyhnúť.

Zabezpečenie plechové garáže závisí od bezpečnostnej triedy zámku vjazdových brán. Lacné a nekvalitné zámky prídu zlodejom skôr na smiech, pretože ich bezpečnostnú vložku možno vytrhnúť i rukami.

Je logické, že zlodeji zvolia radšej k vykradnutiu objekt so zlým bezpečnostným prvkom, pretože im to zaberie minimum času. O zámkoch bezpečnostnej triedy 3 platí, že dokážu aspoň 5 minút odolávať sile páčidla či kladiva, zámky bezpečnostnej triedy 4 potom odolajú asi 10 minút sekere či elektronickej vŕtačke.

Plechová garáž 6x5 m - pozink strieborná

Čo odporučiť?

Začať by sa dalo odporúčaním na samom začiatku cesty zlodeja. Ak kvalitným zámkom zaistíte aj vchodové vráta či vrátka do záhrady, lupič má o komplikáciu viac. Mnoho krádeží sa navyše stane kvôli tomu, že sa zlodej do garáže dostane skrz dom, ku ktorému je garáž pripojená.

Zabezpečenie vo vnútri

Vhodná kombinácia zámkov vychádza z typu vstupných brán. Väčšia bezpečnosť zabezpečí doplnenie bezpečnostné vložky visiacim zámkom. Vo vnútri garáže potom nie je vôbec na škodu veci, uložiť do safety boxov, napríklad sezónne pneumatiky, bicykle či motocykle..

Safety boxy sú maximálne odolné proti odvŕtaniu či vytrhnutiu a poslúžia k zopnutiu majetku dohromady lanom. Súčasne je viac ako odporúčané náradie a iné náčinie v garáži uložiť do uzamykateľnej skrinky, lebo práve vďaka náradiu si môže zlodej pomôcť k ďalším nekalostiam.

Elektronické zabezpečenie

Ďalšie moderné možností, kvôli ktorej si zlodej krádež u vás rozmyslí, je zapojenie fotobuniek, kamier a alarmu na batériu. Možno tomu neuveríte, ale aj obyčajné atrapy kamier dokážu svoju funkciu dobre splniť.

Väčšina radových garáží nemá žiadny prívod napájania 230 V, aby tu mohol byť využitý plnohodnotný GSM alarm a preto je tam nutné sa obmedziť na alarmy, ktoré zásobujú baterky.

Ako dobré riešenie sa javí mechanická zábrana, ktorá bude zlodejovi nejakú dobu odolávať, a k tomu zabezpečovacie zariadenie, ktoré vám v tom okamihu zavolá na mobil či pošle SMS správu. Nemá veľký zmysel používať húkajúce alarmy, ktoré zrejme nikoho neprivolajú.

Pripoistenie

S touto témou úzko súvisí problematika pripoistenia garáže, ktorá je odborníkmi doporučovaná. Poistenie vás ochráni nielen pred zlodejmi, ale aj pred prírodnými živlami, ako je napríklad riziko požiaru, víchrica, sneh a pád stromov.

Garáž je možné si nechať pripoistiť ako samostatný objekt, alebo je možné poistku vztiahnuť na príslušenstvo garáže – dvere, okná či náradie uložené vo vnútri.

Vyberte si z našej ponuky plechových garáží