20201002 112746 362x272 1 - Aký veľký môže byť záhradný domček
Nezařazené

Aký veľký môže byť záhradný domček

Veľmi dôležitým faktorom ovplyvňujúcim funkčnosť záhradného domčeka je jeho veľkosť. Malo by ísť o kompromis medzi estetikou a funkčnosťou. Príliš veľký záhradný domček by mohol narušiť estetiku záhrady a do príliš malého by sa ťažko zmestilo potrebné náradie.

 

Pred nákupom by sme mali zvážiť, čo presne budeme v tomto samostatne stojacom plechovom záhradnom domčeku skladovať. Záhradné domčeky sú skvelým miestom, kam môžeme uložiť sezónne záhradné náradie, bazény, ležadlá, gril, kosačku na trávu a ďalšie záhradné doplnky. Pri kúpe záhradného domčeka je potrebné venovať pozornosť jeho funkčnosti. Naša firma vyrába záhradné domčeky podľa požiadaviek zákazníka. Podľa vášho projektu môžeme vyrobiť akýkoľvek rozmer.

Pri kúpe záhradného domčeka stojí za to zvážiť, z akého materiálu bude vyrobený. V ponuke máme na výber plech vo farbách z palety RAL alebo farby napodobňujúce drevo, ktoré odporúčame. Dodávajú našim domčekom prírodný estetický vzhľad a navyše vďaka použitiu najnovších technologických riešení pri ich výrobe, vyzerajú ako tradičné drevostavby.

 

Dôležitým konštrukčným prvkom je výber sklonu strechy nášho záhradného domčeka, môžeme zvoliť sklon strechy vpravo, vľavo, dopredu, dozadu alebo sedlovú strechu. Môžeme vybrať vhodnú strešnú krytinu ako je plech alebo esteticky krajšia plechová strešná krytina. Máme tiež možnosť inštalovať na dom odkvapy na odvod vody zo strechy.

Plechové záhradné domčeky

Plechový záhradný domček je možné použiť aj ako altánok alebo ako úkryt pred dažďom počas práce na záhrade. Ďalšou výhodou domčeka je, v prípade domčeka so sedlovou strechou, možnosť predĺženia strechy bez postavenie steny, čím sa vytvorí ideálne miesto na odpočinok.

 

U našich domčekov je možnosť vytvoriť si vlastnú konfiguráciu okien, svetlíkov z plexiskla a dverí, ktoré môžu byť použité na vylepšenie vzhľadu a funkčnosti záhradného domčeka. Je dobré zabezpečiť, aby do domčeka prichádzalo prirodzené svetlo, aby sa v ňom dalo ľahšie pohybovať. Takýto domček môže slúžiť ako sklad alebo miestnosť pre skladovanie dreva. V tomto prípade je vhodné vybrať predné dvere, ktoré sa otvárajú do strán, čo nám uľahčí zásobovania nášho skladu, napr. palivom.

Vyberte si z nasej ponuky záhradných domčekov