20190617 161346 scaled - Najnovšie trendy garáží “modern line”
Poradce pro zákazníka

Najnovšie trendy garáží “modern line”

Existuje módny koncept pri navrhovaní plechových garáží? Aj keď to nemusí byť také zjavné ako v prípade oblečenia, v prípade garáží existuje móda, a to aj v prípade plechových garáží. Áno, aj plechová garáž môže mať moderný dizajn a zapadnúť do módnych noviniek, ktoré často navrhujú zákazníci a vyberajú dizajnéri alebo architekti. Výrobca garáží “Blach-Trans” to dobre vie a v snahe prispôsobiť sa najnovším inováciám ponúka svojim zákazníkom výrobky najvyššej kvality, ktoré zodpovedajú novým trendom v kategórii Dom a záhrada. Táto stavba by totiž mala dokonale zapadnúť do prostredia každého domu a okolitej záhrady. Aké sú teda tohtoročné odporúčania a módne novinky pri navrhovaní plechovej garáže? Zoznámte sa s tými najdôležitejšími, aby ste boli súčasťou najnovších trendov!

20190617 161346 - Najnovšie trendy garáží “modern line”

Plechová garáž – čiže aká

Dávno preč sú časy, keď sa plechová garáž spájala len s esteticky nevzhľadnou konštrukciou z pozinkovaného plechu, ktorá nezapadala do okolia. Plechové garáže si najčastejšie predstavíte ako rad parkovacích miest na okraji mesta.
Našťastie tento trend už dávno pominul. Je pravda, že typické garáže z trapézového plechu stále existujú, ale plechové garáže natrvalo vstúpili do našich dvorov s veľmi estetickým vzhľadom, ktorý dokonale ladí s okolím každého domu. Estetický vzhľad je dôležitý, ale najprv sa pozrime na to, aké funkcie by takáto garáž mala plniť.

Funkčná garáž – na čo sa zamerať

Dnes je plechová garáž miesto, ktoré sa primárne používa na uskladnenie automobilu. Je to len jedna z jeho funkcií. Pretože sa do nej zmestí nielen auto, ale aj bicykle, nábytok, záhradné vybavenie, športové potreby – takže môže slúžiť aj ako sklad. Kovová konštrukcia sa výborne hodí aj ako koterec pre psov, hydinu alebo jednoducho ako prístrešok či dokonca kôlňa – skrátka, kovové konštrukcie sú určené na špeciálne úlohy.

Moderný dizajn plechovej garáže

1618398881 20180913 091244 - Najnovšie trendy garáží “modern line”
Nastal čas na najpríjemnejšiu časť, ktorá sa týka vzhľadu našej garáže. Ako sme spomenuli na začiatku, ak vám záleží na vzhľade, nemusíte sa nechať zastrašiť jeho strohosťou. Tu sú najdôležitejšie komponenty modernej garáže a nové trendy.

Plechová garáž musí zapadnúť do okolia – čo to znamená?

• V tomto prípade berieme do úvahy vzhľad obytného domu a okolia, t. j. záhrady.
Farba – ak má budova na fasáde drevené prvky, vyberme si garáž vo farbe dreva, ktorá môže mať štruktúru imitujúcu drevo, t. j. zlatý dub, orech, svetlý zlatý dub alebo bez nej – tu výrobca garáží “Blach-Trans” spĺňa naše očakávania a ponúka výber farby plechu z palety RAL. Môžeme si tiež vybrať lesklú alebo matnú farbu s rôznymi štruktúrami – drevo, piesok, oceľ alebo hladké. Čoraz častejšie sa stretávame s nezvyčajnými farbami, ako je červená, modrá, čierna, žltá – prelomme stereotypy, pretože toto sú najnovšie trendy – buďme kreatívni!
Reliéf -plech, z ktorého je garáž vyrobená, má reliéfy, ktoré môžu byť vertikálne alebo horizontálne. To však nie je všetko – plech môže mať úzke alebo široké reliéfy, ktoré sú v poslednom čase veľmi obľúbené.
Štýl – v závislosti od štýlu budovy, vzhľad a štýl garáže by mali byť rovnaké – existujú veľké možnosti usporiadania. Ak je budova moderná, strohá, prispôsobme jej garáže a garážové brány – napr. garáž a brána môžu byť v sivej, antracitovej farbe (tak módnej v posledných rokoch) s hladkou alebo saténovou štruktúrou s priečnymi reliéfmi – podobne ako napr. na vchodových dverách do domu. Ak ide o klasický dom, potom sa hodí plech vo farbe dreva. Môžeme tiež kombinovať tieto dva štýly – napríklad použiť antracitovú farbu pre kovovú konštrukciu a zvyšok vo farbe dreva – alebo naopak.
Doplnky – ak máme v budove plastové okná, aj okná v garáži by mali mať takúto alebo podobnú farbu. Strecha domu by mala mať rovnakú farbu ako strecha garáže, kovania a doplnky, ako sú žľaby, kľučky a pánty.Tie by mali byť tiež zhodné s tými, ktoré sú na vstupných dverách domu.
Automatizácia – ak nám záleží na pohodlí, môžeme investovať do automatickej brány otvárajúcej sa smerom hore, naša plechová garáž bude vyzerať lepšie a my získame komfort pri používaní takejto brány

Zhrnutie

Ideálna garáž je taká, ktorá plne spĺňa naše očakávania. Mala by byť pohodlná, bezpečná pre uschované autá alebo iné predmety či zvieratá, estetická a pútavá.
Pri kúpe sa ubezpečme, že spĺňa všetky potrebné funkcie a zodpovedá našim očakávaniam – predstavme ich osvedčenému a skúsenému výrobcovi, aby sme mali istotu, že dostaneme výrobok najvyššej kvality.
Z našej strany pripravme pre ňu, miesto na ktorom bude plniť tieto funkcie, obklopme ju rastlinami, ktoré ju začlenia do nášho okoli a, a bude nám slúžiť a tešiť nás dlhé roky.

Vyberte si z našej ponuky plechových garáží